Proseminář z teorie čísel

V letním semestru 2007/2008 vedu Proseminář z teorie čísel, který se koná ve čtvrtek v 9.00 v M4.

Přehled získaných zápočtů najdete tady. Zápočty vám zapíše prof. Drápal, domluvte se s ním. Pokud byste ho koncem zkouškového nemohli sehnat, můžete zkusit i někoho jiného z KA, třeba pana Žemličku.

K získání zápočtu bude potřeba napsat dvě písemky. První jsme psali 3. dubna. Výsledky najdete tady. Kdo písemku nepsal nebo nenapsal, bude muset spočítat domácí úkoly, jejich zadání najdete tady pdf ps. Je potřeba spočítat úlohy ke všem z příkladů 1 - 7 z písemky, které jste nespočítali (tedy jste za ně získali 0, 1, 2 nebo 3 body). Pokud byste s příklady měli nějaký problém, nebojte se ozvat. Budu rád, když mi je odevzdáte ještě před začátkem zkouškového; během prázdnin moc nebudu v Praze a občas ani na mailu. Odevzdat je můžete ale i později.

Druhou písemku jsme psali 22. května. Výsledky a přehled získaných zápočtů najdete tady. Ti, kdo písemku nepsali nebo nenapsali, budou muset spočítat domácí úlohy, jejich zadání najdete tady pdf ps. Je potřeba spočítat úlohy ke všem z příkladů 1 - 9 z písemky, které jste nespočítali (tedy jste za ně získali 0, 1, 2 nebo 3 body). Pokud byste s příklady měli nějaký problém, nebojte se ozvat.

V 2. sadě příkladů bohužel bylo špatně zadání úloh 5/1 a 8/2. Už je tu správná verze, za problémy se omlouvám.

Příklady mi můžete poslat třeba mailem nebo se se mnou mailem domluvit, kdy budu v Praze a budete mi je moct dát. Podobně když se někdo budete chtít podívat na opravenou písemku.

Tady jsou zadání příkladů, které jsme počítali na cvičení. Příklady s nekladným číslem jsem počítal jako ilustrační u tabule; příklady jsou zhruba uspořádané podle obtížnosti, ale rozhodně ne úplně - občas třeba některé "těžší" příklady jsou lehčí než nějaké "normální".

1. proseminář 28. února 2007 pdf ps

2. proseminář 6. března 2007 pdf ps

3. proseminář 13. března 2007 pdf ps

4. proseminář 20. března 2007 pdf ps

6. proseminář 3. dubna 2008 - písemka zadání.pdf zadání.ps výsledky

Koho by zajímalo řešení 8. příkladu z písemky, najde ho (i se zadáním - je to hned první z příkladů) tady.

Bonusový proseminář byl v pondělí 19. května od 8:10 v K12.

11. proseminář 22. května 2008 - písemka zadání.pdf zadání.ps