O co jde?
Škola v přírodě je tradiční výjezdní seminář určený nejen pro studenty Katedry algebry MFF UK. Odbornou část programu tvoří přednášky studentů a (zahraničních) hostů na zajímavá témata v angličtině, postřehy odborníků z praxe i diskuze s absolventy. Najde se však i čas pro sportovní aktivity v okolní přírodě.
Kde a kdy?
Letos se akce koná od čtvrtka 27. do neděle 30. března 2025. Sejdeme se v Boudě Zvonařka ve Strážném, v Krkonoších.
Pro koho je určena?
Pro studenty magisterského a doktorského studia a dále pro aktivní studenty třetího ročníku bakalářského studia na Katedře algebry MFF UK, pro hosty z příbuzných oborů a z partnerských institucí, srdečně jsou zváni všichni členové Katedry algebry.
Přednášky účastníků
Odborný program tvoří přednášky o délce 25 - 40 minut účastníků na vybraná témata. Přednáška a následná diskuze probíhají obvykle v angličtině (pokud trváte na češtině, napište mail na skolavprirode@karlin.mff.cuni.cz). Mít přednášku je povinné pro studenty bakalářského a magisterského studia. Je třeba, aby si každý přednášející s předstihem připravil krátký abstrakt o rozsahu 5-10 řádků (prostý text, lze použít základní LaTeXové příkazy) a zaslal ho Michaelu Kompatscherovi kompatscher@karlin.mff.cuni.cz.
Témata přednášek
Téma přednášky si volí účastníci sami, popř je možnost si nechat téma přidělit oblíbeným vyučujícím. Každopádně je třeba si téma nechat schválit u Michaela Kompatschera (kompatscher@karlin.mff.cuni.cz). Stejně tak na něj směřujte všechny otázky ohledně přednášek. Obvyklá témata jsou v oblastech: algebra, geometrie, logika, kryptografie a teorie čísel.
Prezentační technika
K dispozici bude notebook, na kterém bude přinejmenším nainstalován: TeX, AdobeAcrobat a LibreOffice (možná i Mathematica); dále bude k dispozici dataprojektor, přenosná tabule a fixy. Doporučujeme si připravit slidy ve formátu PDF.